ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

יועץ פנסיוני, משווק פנסיוני או בכלל יועץ פרישה?

יועץ פרישה או משווק פנסיוני

מה ההבדל בין יועץ פנסיוני או יועץ פרישה לבין משווק פנסיוני, מה אתם במרכז לתכנון פרישה? אלו שאלות נפוצות מאוד שהחלטנו לתת להן מענה מפורט.

 

נתחיל בהגדרה היבשה:

יועץ פנסיוני וגם יועץ פרישה הוא מי שעבר הכשרה בתחומי הביטוח, מיסוי, ניהול השקעות, ועוד. עליהם לעבור 6 מבחנים של משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

שני היועצים אמורים לסייע לקהל הלקוחות שלהם לתכנן כראוי את תוכנית הפנסיה שלהם ולבחור מוצרים פנסיוניים שיועילו להם למרוצת השנים.

 

אז מה בעצם ההבדל? יועץ פנסיוני אמור להמליץ ללקוחות שלו באופן אובייקטיבי על קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל של כלל הגופים הפועלים בשוק. היועץ הפנסיוני מקבל את כספו מהלקוח בלבד. שכר הטרחה של יועץ פנסיוני משתנה בין יועץ אחד למשנהו ובין סלי השירותים השונים שהוא מציע ללקוח.

סוכן פנסיוני לעומתו, מספק המלצות על מוצרים פנסיוניים שעליהם הוא עתיד לקבל תגמול מבית ההשקעות או חברת הביטוח. בחלק מהמקרים מדובר על תגמול חד פעמי ובמכשירים אחרים יכולים להיות תגמולים שמתקבלים כל עוד התיק חי ונושם.

 

אז נשאלת השאלה למי כדאי לפנות – יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני?

כל אדם בר דעת מבין כי כל איש מקצוע פועל על מנת להרוויח משכורת כך ששני בעלי המקצוע הנ"ל אינם פועלים בהתנדבות.

לאחר שהבנו את הנקודה הזו, אנחנו צריכים להבין כי לכל לקוח יש דרישות שונות, מצב פיננסי שונה והעדפות שונות, אשר על פיהן יבחר את איש המקצוע המתאים לו.

 

מה היתרון של משווק פנסיוני?

היתרון המרכזי של משווק פנסיוני על פני יועץ פנסיוני הוא מחיר הייעוץ. בעוד יועץ פנסיוני גובה תשלום עבור פגישת ייעוץ ועבור השירות אותו הוא מספק (תלוי אם זה שירות חד פעמי או מתמשך), משווק פנסיוני לא גובה תשלום מהלקוח עבור הייעוץ המקצועי אותו הוא מספק, את הרווחים שלו הוא משיג דרך שיתופי פעולה עם הגופים הפנסיוניים והביטוחיים.

כאן נשאלת השאלה האם האינטרס של המשווק הפנסיוני ושל הלקוח עולים עין בעין? התשובה היא די פשוטה, כן. מאחר ומהפכת האינטרנט הפכה לנו את הגישה למידע לכל-כך פשוטה, וניתן בקלות להבין אם הייעוץ שקיבלנו הוא אובייקטיבי או מוטה לרעתנו, אז קשה לראות משווקים פנסיוניים שלא יפעלו לטובתו האישית של הלקוח.

אנחנו במרכז לתכנון פרישה מעודדים את הלקוחות שלנו לבדוק ברשתות חברתיות ועם חברים את התנאים שקיבלו, כך מתקבלת שקיפות בצורת העבודה והלקוח מבין מעל כל ספק כי הוא בידיים בטוחות.

נקודה נוספת שחשוב להכיר בה היא שלא כל אדם יכול או מעוניין לשלם על ייעוץ, בוודאי לפני שהוא מבין כי אכן הייעוץ יועיל לו. כאן חשוב להדגיש כי ברוב המכריע של המקרים, תתקבל תועלת מאוד משמעותית מעבודתו של היועץ או המשווק, תועלת שבאה לידי ביטוי בחסכונות של עשרות, מאות ולפעמים מיליוני שקלים.

יתרון נוסף ובולט של משווק פנסיוני הוא היכולת להתמקח מול גופים על מנת להשיג דמי ניהול מוזלים. כאשר אותו משווק מחזיק בידיו תיק לקוחות גדול אז יש אינטרס לחברת הביטוח או לגוף הפנסיוני לתת לו תנאים מועדפים, כאלו שיטיבו עם קהל הלקוחות שלו.

יועץ פרישה

 

יתרון של יועץ פנסיוני

יועץ פנסיוני מציג יתרון אחד שמתאים לחלק מן הלקוחות והוא היכולת לייעץ להם באופן אובייקטיבי מבלי להיות מוטה עבור מי מהחברות. אותו יועץ פנסיוני מקבל עמלה זהה מכל החברות ולכן הוא אינו לתת עדיפות לאף אחת מהן, אלא רק לאינטרס של הלקוח.

מחיר של יועץ פנסיוני הוא תלוי יועץ, כלומר אין מחירון או תעריפון מחייב, וכל אחד זכאי לקחת על פי ראות עיניו ועל פי הערך שהוא חושב שהוא מספק ללקוח.

בדיקות שנערכו בנושא מצאו כי ייעוץ פנסיוני לאדם יחיד יעלה בממוצע בין 1500-2200 ש"ח, בעוד שהמחיר לזוג ינוע בין 2,400- 3,500 שקלים. כמובן שיהיה מי שיקח יותר ומי שיקח פחות אך אלו טווחי המחירים.

כאשר מדובר על ייעוץ פנסיוני אז יש הבדל אם מדובר על ייעוץ כללי לפנסיה או ייעוץ ספציפי לקראת יציאה לגמלאות, שאז המחירים גבוהים יותר וייכללו שירותים נלווים נוספים.

לקוחות שאנחנו מכירים, סיפרו לנו כי המחירים שקיבלו עבור ייעוץ פרישה לגמלאות עמד בממוצע בין 5,000 ש"ח ועד 12,000 ש"ח, סכומים לא מבוטלים.

יועץ פרישה לפנסיה

המרכז לתכנון פרישה – יועצי פרישה לטובת הלקוחות

כפי שבוודאי הבנתם מהכתוב, אנחנו משווקים פנסיוניים שמנצלים את מנופי ההשפעה שיש לנו על חברות פנסיוניות וחברות ביטוח עבור האינטרס של קהל הלקוחות שלנו.

אנחנו מבינים כי רק עבודה לטובת האינטרס של הלקוח תייצר מערכת יחסים ארוכת טווח והמלצות של לקוחות מרוצים הם אמצעי השיווק היעיל ביותר.

כמו כן, משווקים פנסיוניים מרווחים עבור חלק מהמוצרים לאורך זמן, כלומר כל עוד ממשיך הלקוח להשתמש באותו מכשיר פנסיוני או כיסוי ביטוחי, לכן יש לנו אינטרס ברור לספק לאותו לקוח המלצה מצוינת על מנת שירצה להמשיך.

לסיכום, ייעוץ לקראת פרישה, בין אם יגיע מיועץ פנסיוני או משווק פנסיוני הוא חיוני מאוד עבור האנשים. מדובר על שירות שיעשה הבדל משמעותי מאוד בכספי החסכון וביכולת של האדם להרוויח עוד סכומים לא מבוטלים.

לאחר שהבנו את נחיצות השירות, אפשר לבחור בלב שלם בכל אחד מבעלי התפקידים, שכן פשוט מאוד להשוות את ההצעות שקיבלתם עם מכרים, חברים, בני משפחה ואף פורומים כלכליים ברשתות החברתיות, ולהבין כי אתם בידיים בטוחות.

 

בשורה התחתונה, הקדימו לעשות למען העתיד הכלכלי שלכם, התנהלו באחריות על סכומי כסף לא מבוטלים ועל היכולת שלכם למקסם אותם ולדאוג לכיסויים ביטוחיים שיועילו לכם. אל תהיו חלק מהסטטיסטיקה המדברת על עשרות אחוזים של ישראלים שמשלמים כפל ביטוחים ודמי ניהול מוגזמים.

פנסיה בלי תכנון מקדים?
זה עולה לכם ביוקר!

התייעצו עוד היום עם צוות המומחים של המרכז לתכנון פרישה

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!