ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

תכנון פרישה לעובד חברת החשמל

תכנון פרישה עובד חברת חשמל

תכנון פרישה לעובדי חברת חשמל אינו פשוט כפי שניתן לחשוב, הרי אכן מדובר על מקום עבודה מסודר מאוד, עם הנהלת חשבונות רצינית והכל מתנהל בצורה יסודית, אז מדוע צריך לתכנן את הפרישה?

זכרו כי כאשר מדובר על פרישה לגמלאות אז כל עובד הוא לעצמו וכל אדם הופך לנישום אל מול רשויות המס, והן בוחנות את המאפיינים האישיים שלו ואת הזכויות הייחודיות המגיעות לו על פי חוק.

בנוסף, עובדי חברת חשמל אשר עברו כברת דרך ארוכה בשורות החברה נהנים מקופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה המוערכות במיליוני שקלים, כך שכל פרמטר הוא משמעותי.

בשורות הבאות נספק לכם הצצה קלה אל מגוון זכויות שיכולות להיות רלוונטיות גם עבורכם.

את ההסבר לכך נספק באמצעות דוגמה של אחד מעובדי החברה אשר ליווינו בתהליך של תכנון פרישה.

פנסיה של עובד חברת חשמל

הגיע אלינו למרכז לתכנון פרישה לקוח מקסים עובד חברת חשמל אשר ברצונו היה לראות האם הוא מנצל את זכויותיו המלאות מול מס הכנסה ומול המעסיק.

רקע:

  •       הלקוח פנסיונר מחברת החשמל חח"י
  •       ללקוח יש פנסיה מחברת חשמל המשולמת כבר במשך 6 חודשים.
  •       הפנסיה שלו היא תקציבית וגובהה כ-13,000 ₪
  •       ללקוח יש עוד קופות גמל וקרן השתלמות.

קיבוע זכויות פנסיוניות – הגדלה של הפנסיה

מבדיקה מלאה שערכתי לו גיליתי מספר דברים מעניינים:

הראשון: הלקוח לא עבר קיבוע זכויות ולא מקבל את הפטור שמגיע לו פטור לפי סעיף 9א'.

השני: הלקוח לא הגיש את מסמכי העזיבה לפקיד השומה שלו ולא הסדיר את הפרישה שלו מול הרשויות.

השלישי: ללקוח יש הפקדות לקופת גמל עצמאית שיורדת באופן אוטומטי שאין לו מושג מהם היתרונות והחסרונות של הפקדות באופן עצמאי.

לאחר הוצאת מסלקה פנסיונית וניתוח המקרה הספציפי שלו הצלחתי להוזיל לו משמעותית את נטל המס על ידי קיבוע זכויות, מילוי טופס 161ד'.

ההפחתה הייתה משמעותית והצלחנו להגדיל את הפנסיה החודשית ב-850 ₪ 

אם תעשו חישוב מהיר, מדובר על סכום השווה ערך למשכורת נוספת כל שנה, ולפי תוחלת חיים ממוצעת מדובר על חיסכון של כ 240,000 ₪ אשר היו משולמים למס הכנסה במקום להיכנס ישירות לכיסו של הפנסיונר.

בנוסף שאלתי אותו שאלה פשוטה – האם יש בכוונתו למשוך פנסיה נוספת?

תשובתו הייתה שלילית ובכך המלצתי לו בין שאר הדברים לבטל את ההפקדות לקופת גמל העצמאית אשר משויכת לקצבה מזכה ולהפקיד את אותה הפרמיה לקופת גמל להשקעה, אשר תניב לו חיסכון הוני שמיועד לטיול גדול לכל המשפחה בעוד 5 שנים.

בנוסף קרנות ההשתלמות שלו היו בבתי השקעות אשר גבו ממנו דמי ניהול מופרזים. בהמלצתי, ניידנו את קרן ההשתלמות שלו לבית השקעות אחד גדול ומוביל אשר נתן גם מענה איכותי בטיב ההשקעה וגם בדמי ניהול הוגנים. חשוב מאוד להבין כי הוזלה של דמי ניהול בחישוב של מספר שנים ובקרנות בהן יש צבירה משמעותית (של מאות רבות של אלפי שקלים או מיליונים) היא משמעותית מאוד, ויכולה להתבטא בהבדלים של סכומי כסף לא מבוטלים.

 

פנסיונרים של חברת חשמל – דעו זכויותיכם

לסיכום, קבלת פנסיה מחברת חשמל איננה מבטיחה כי ניתנות לכם כל הזכויות מרשויות המסים, ויש לבדוק בצורה פרטנית למה אתם זכאים. 

כל פנסיונר של חברת חשמל או חברה אחרת צריך לדעת כי בכוחו לחסוך לעצמו כספים רבים וזאת באמצעות תכנון פרישה מקצועי מול גורם שזהו מקצועו.

תכנון פרישה לעובד חברת חשמל יכול להיות משמעותי מאוד עקב סכומים לא מבוטלים שנצברו עם השנים. ההמלצה הכי טובה שלנו אליכם היא – דעו את זכויותיכם והילחמו עליהן.

קיבוע זכויות פנסיה, הפקדות למכשירים וקרנות שישרתו את המטרות והצרכים שלכם (ולא רק הפקדה מכוח ההרגל או מכוח החשש לשנות), חסכון בדמי ניהול ותכנון מס לטווח ארוך, כך אלו יהיו שווים לכם, לילדיכם וכנראה גם לנכדים שלכם ממון רב.

פנסיה בלי תכנון מקדים?
זה עולה לכם ביוקר!

התייעצו עוד היום עם צוות המומחים של המרכז לתכנון פרישה

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!